Czy warto pisać bloga? 5 powodów na tak i tylko jeden na nie!

Z blogowaniem jestem związana od bardzo wielu lat. Odkąd pamiętam podobało mi się pisanie w sieci oraz dzielenie się swoimi myślami z innymi. Czy warto pisać bloga? Kiedyś po prostu poczułam taką chęć i założyłam swojego pierwszego bloga.

Blogowanie od zawsze sprawiało mi radość i satysfakcję. Cieszyłam się gdy napisałam wpis i gdy mogłam podzielić się z czytelnikami moimi myślami oraz wejść z nimi w interakcję chociażby w komentarzach. Niesamowicie motywowało mnie to do dalszego pisania! Nadal bardzo cieszy mnie to, że mam swój kawałek siedzi w którym mogę dzielić się swoimi przemyśleniami. Nie myślałam podczas zakładania swojego pierwszego bloga o tym czy warto pisać bloga, po prostu to robiłam.

czy warto pisać bloga

Czy warto pisać bloga? 5 powodów na tak!
Co dało mi blogowanie? Bardzo dużo! Tak wiem, że może brzmi to jak banał ale to prawda.

1 Czy warto pisać bloga

Przede wszystkim nauczyłam się pisać (i nie bać się tego!), nie twierdze, że jestem mistrzem w pisaniu ale ja zauważam różnicę pomiędzy moimi pierwszymi wpisami, a tymi które teraz piszę. Co więcej, muszę przyznać, że bardzo to polubiłam.

2 Czy warto pisać bloga

Nauka szybkiego pisania. Potrafię szybko pisać na klawiaturze praktycznie bez patrzenia na nią. Wiem, że po części jest to zasługa tego, że dużo pisałam i że poświęcałam temu sporo swojego czasu. Jeśli ktoś pyta mnie jak nauczyłam się szybko pisać i jak się tego nauczyć po prostu odpowiadam, że trzeba pisać i ćwiczyć. Ćwiczenie czyni mistrza jak to mówią i w tym przypadku się sprawdza. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że są osoby, które nie posiadają bloga, a również potrafią szybko pisać. Jednak pisanie bloga to na pewno super ćwiczenie i jeżeli o mnie chodzi to bardzo je polecam. Czy warto pisać bloga, żeby nauczyć się szybko i fajnie pisać? Oczywiście, że tak!

3 Czy warto pisać bloga

Wiem jak stworzone są strony i na czym polegają współprace oraz posty sponsorowane. Dzięki temu, że pisze bloga oraz, że mam na swoim koncie kilka współprac wiem jak wygląda to od „kuchni”. Zawsze wybieram tylko te współprace, które w jakimś stopniu mi pasują. Nigdy nie reklamuje czegoś czego tak naprawdę bym nie polecała. W sieci możemy natknąć się na różnego rodzaju reklamy. Pisanie bloga nauczyło mnie je wyłapywać. Często zwracam na to uwagę. Nie uważam to za coś złego! Fajne współprace są w cenie. Nie raz dzięki temu na profilach osób, które obserwuje w sieci, natrafiłam na produkty, które mi się sprawdziły. Jednak cieszę się, że umiem w większości przypadku wyłapać różnicę pomiędzy „współpracą”, a „Współpracą”, mam nadzieję, że wiecie co mam na myśli.

4

Oczywiście nie może tutaj zabraknąć czegoś o czym myśli większość osób, które zastanawiają się czy warto pisać bloga. Mowa tutaj oczywiście o współpracach. I tak, oczywiście jeśli będziemy prowadzić bloga ciekawie i zdobędziemy czytelników to współprace jak najbardziej się pojawią. Warto jednak pamiętać, żeby wybierać tylko te, które naprawdę nam odpowiadają w innym przypadku nasz blog/strona będzie tylko miejscem dla reklam, a nie naszym miejscem, w którym możemy wyrazić siebie, swoje myśli czy to co chcemy przekazać.

5

Poznawanie cudownych osób i miejsc w sieci! Blogi to nie przeżytek jak niektórzy twierdzą, przynajmniej takie jest moje zdanie. Dzisiejsze blogi różnią się od tych, które kiedyś były. Dzisiaj blog przypomina bardziej stronę, niż taki typowy „blog”. Ja bardzo często wyszukując coś w sieci natrafiam na ciekawe blogi, zupełnie przez przypadek. Jaki z tego wniosek? Ludzie czytają blogi chociaż może sami nie wiedzą, że są to „blogi”.

 

 

 

Czy warto pisać bloga? 1 powód na nie.
Podczas pracy nad tym wpisem znalazłam jeden minus dla, którego niektórzy zastanawiają się czy warto pisać bloga.

1

To hejt. Musimy zdawać sobie sprawę, że możemy spotkać się z nim podczas pisania bloga i udzielania się w sieci. To chyba nieuniknione. Zawsze znajdzie się ktoś komu nie będzie odpowiadało to co napisaliśmy albo to co robimy w sieci. Nie można też mylić tego z konstruktywną krytyką, która może pomóc nam się rozwinąć. Myślę tutaj o takim typowym hejcie i podcinaniu skrzydeł, które nie prowadzi do niczego innego jak tylko wylaniu gniewu przez osobę, która nas hejtuje. Nie można się tym przejmować. Nie ma to sensu.

 

Czy według Was warto pisać bloga?
Jakie są minusy i plusy pisania bloga?

 

❤ Podoba Ci się wpis? Udostępnij go u siebie. ❤


KOMENTARZE

  1. Ja również uważam, że blog przede wszystkim meega rozwija. Oprócz tego zaglądając do niego po kilku latach mamy cudowne wspomnienia, pamiątkę:-)
    A hejt.. hmm.. dobrze jest się na niego też uodpornić. Wiadomo jednak, że to nie jest miłe i proste.

  2. Ja też pisząc poprawiłam się w pisaniu. Zauważyłam nie tylko lepszą pisownię, ale bogatszy słownik i lepszy dobór słów 🙂 Poznałam (nie w realu) wiele fantastycznych osób i mam nadzieję, że będę poznawać ich coraz więcej 🙂 Z plusów dodałabym jeszcze, że prowadzenie bloga otworzyło mnie, podniosło moją samoocenę i pewność siebie.
    Pozdrawiam ciepło ♡

    1. Dokładnie tak! To na pewno jeszcze jeden z wielu plusów blogowania. Również pozdrawiam. 🙂

  3. Pewnie, że warto 🙂 Sama przekonałam się na własnym przykładzie. Choć niewielu moich znajomych wie o blogu to jest on sam w sobie dla mnie czymś terapeutycznym – mogę zobaczyć, jakie wcześniej miałam wartości czym kieruję się teraz 🙂

    1. Dokładnie. Zawsze można wrócić do swoich starszych wpisów i porównać je z tymi nowszymi. Sama tak czasami robię. 😉

      1. Można by dodać jeszcze kilka inny powodów, jak: poznawanie samego siebie w tym jaki styl pisania najbardziej nam odpowiada, kształcenie się w designach blogowych, nauka samego pisania, w tym ortografii i gramatyki także. Z minusów pisania jest jeszcze jeden, taki, że gdy masz stałych czytelników a przed miesiąc kompletnie nie masz weny, kiedy jesteś nowym Blogerem, to Ci ludzie zwyczajnie o Tobie zapominają, niestety. Pozdrawiam!

  4. Dlaczego Ty mnie kobieto nie podesłałaś linka do siebie?! Za to powinnam się obrazić, co najwyżej 😀

    Jeżeli chodzi o bloga to potrafi nauczyć mase rzeczy. Dodałabym odwagę do tej listy, akceptacje samej siebie, wykreowanie zdania na różne poglądy ale przede wszystkim akceptacji siebie. Bo jednak piszemy, widzimy w sobie dobre i złe strony, akceptujemy je, zmieniamy.. ale w końcu mamy taką motywację do tego, żeby działać 🙂
    Co prawda z hejtem się nigdy nie spotkałam i uważam, że powinno się go po prostu gasić. Czyli usuwać takie komentarze, nie wchodzić w dyskusję i się nie przejmować ☺

    1. O nie! Proszę się nie obrażać! ;). Zgodzę się, odwaga i akceptacja siebie to na pewno wielkie plusy pisania bloga. Dziękuję za komentarz.

  5. Zdecydowanie największym plusem jest rozwinięcie umiejętności pisania. Ostatnio przeczytałam swoje pierwsze posty i po porównaniu z aktualnymi zobaczyłam ogromną różnicę. Bardzo dużo zawdzięczam blogowaniu 🙂

Zostaw swój komentarz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

M A Ł G O R Z A T T