Inspirujący marzec.

Marzec minął bardzo szybko. Jak zresztą ostatnie miesiące mojego życia. Czas tak szybko biegnie, że czasami sama nie umiem za tym wszystkim nadążyć.

 

Dopiero były święta Bożego Narodzenia, ubieraliśmy choinkę a już po Wielkanocy. Wydaje mi się, że to przez styl życia w jakim w dzisiejszych czasach przyszło nam żyć. Rozwinięta technologia i wiele możliwości doprowadza do tego, że cały czas gdzieś „biegniemy” i nie zwracamy uwagi na te krótkie chwile w naszym życiu z których składa się każdy dzień. Zamiast tego mamy ułożony plan i widzimy wszystko z wyprzedzeniem. Ale nie przedłużam już tego wstępu. Ma być przecież o moich inspiracjach poprzedniego miesiąca!

 

 

Może zacznę od filmów, które udało mi się w marcu obejrzeć. Uwielbiam tego typu scenariusze. Mowa tutaj o filmach z gatunku, który trudno jest mi dokładnie nazwać. Na filmweb można przeczytać, że są to filmy Thriller/Sci-Fi. Ja bym bardziej nazwała je psychologicznymi, które dużo mieszają i skłaniają do myślenia.

  • Pierwszym filmem jest. Efekt Motyla


Żałuje, że dopiero teraz zdecydowałam się na obejrzenie.
Ale jak to mówią, lepiej późno niż wcale.

Film moim zdaniem jest genialny. Przedstawia świat chłopaka/mężczyzny, który umie przenosić się do konkretnych wydarzeń w swoim życiu i może je zmienić. Wydaje się, że to wspaniała umiejętność? Jednak po obejrzeniu człowiek zdaje sobie sprawę, że wszystko co robi ma jakiś cel w przyszłości. Zmieniając małą rzecz możemy sprawić, że nie tylko nasze losy potoczą się inaczej ale także losy naszych bliskich czy przyjaciół. Polecam ten film.

  • Efekt motyla 2
Jakże mogło być inaczej… skoro obejrzałam pierwszą część ( i mnie zachwyciła ) to koło drugiej nie mogłam przejść obojętnie. Niestety trochę się zawiodłam. W filmie chodzi mniej więcej o to samo. O podróżowanie do zdarzeń z życia. Ale moim zdaniem scenariusz jest trochę słabiej napisany niż pierwsza część. Mimo to skłania również do przemyśleń.
  • Kolejnym filmem jest Kod nieśmiertelności.

Główny bohater jest żołnierzem, który podczas misji miał ciężki wypadek. Podtrzymując go przy życiu, odpowiedni ludzie chcą, żeby dowiedział się kto jest sprawdzą ataku terrorystycznego w pociągu. Przenoszą go do ciała mężczyzny, który wtedy podróżował tym pociągiem. I musi on odgadnąć kto jest przestępcą i gdzie jest bomba. Ciekawa fabuła. Film prawie cały czas trzyma w napięciu.

  • Jestem Bogiem.

Jest to ostatnim film, o którym chce dzisiaj napisać.
Opowiada on o człowieku, który zaczyna brać pewną substancje. Sprawia ona, że jego mózg pracuje o wiele szybciej i lepiej. Widzi to czego wcześniej nie widział i może robić niesamowite rzeczy. Jest jakby to powiedzieć, nadludzki.

 

Kanał na Youtube:

  • Przez Świat na Fazie„.

 

Zastanawia mnie czy ktoś z moich czytelników go zna.
Prowadzi go chłopak z Polski, dokładnie z Żor, który podróżuje przez świat autostopem. Mega pozytywny facet. Oglądam go już od dawna dlatego myślę, że warto polecić. Strasznie inspiruje do działania i do spełniania marzeń. Pokazuje, że można wszystko jeśli się tylko chce.

  • Film na Youtube: Gorąca kwestia – czyli kto/co zmienia nam klimat?

Jednym z moich ulubionych kanałów Jak i youtuberów (uważam, że prowadzący jest strasznie przystojny, mądry i do tego ma cudowny głos. Czego chcieć więcej). jest Naukowy Bełkot. Dawid prowadzi super kanał dzięki któremu możemy dowiedzieć się dużo o otaczającym nas świecie. Chemia, fizyka, to nie są może moje dziedziny ale mimo to z przyjemnością się go słucha i przyswaja wiedzę. W tym miesiącu najbardziej zmienił moje patrzenie i dał do myślenia filmik:

 

  • Inspiracje z sieci.

 

Posiadam konto na Pinterest,  ( link jest na blogu, wystarczy kliknąć na ikonę ).
Żeby przejść na stronę skąd pochodzi zdjęcie wystarczy na nie kliknąć.
     
  
  
  
To tylko niektóre, po więcej zapraszam tutaj 

❤ Podoba Ci się wpis? Udostępnij go u siebie. ❤


KOMENTARZE

  1. Dwa ostatnie obrazki są cudowne! Uwielbiam tą piosenkę, mogłabym jej słuchać i słuchać. Uwielbiam filmy psychologiczne, wiec na pewno obejrzę któryś z nich. Moim zdaniem są wspaniałe i czasem potrafią strasznie dużo wnieść do życia.

    magdalens-blog.blogspot.com

Zostaw swój komentarz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

M A Ł G O R Z A T T