Czy zmiany są dobre?

Życie to ciągła zmiana, a jeśli nie lubi się zmian,
to nie lubi się życia.*

Cześć co u Was? U mnie tak wiele się zmieniło (czy kogoś to jeszcze dziwi?). Nie mieszkam teraz w Polsce dlatego było ciężko u mnie z dostępem do Internetu. Na szczęście to się zmieniło i teraz mam dobry dostęp. Nie mogłam doczekać się, aż wrócę do pisania. Uwielbiam to robić. Mam takie zaległości, że sama nie wiem kiedy to nadrobię.

Gdzie teraz jestem? Mieszkam w Niemczech, praktycznie przy Jeziorze Bodeńskim. Piękna okolica i naprawdę nie żałuje tej decyzji. Jestem tutaj z moim mężczyzną przy którym naprawdę czuje się szczęśliwa. Mam pracę z której jestem w miarę zadowolona i trochę „ogarniam” język. Chociaż muszę przyznać, że niemiecki nie należy do moich ulubionych języków.

W życiu każdego z nas przychodzi taki moment, w którym musimy wybierać. Często boimy się tych wyborów, boimy się zmian. Ja uważam, że jest to niepotrzebne, szczególnie teraz gdy jesteśmy młodzi powinniśmy jak najwięcej doświadczać. Każdy powinien poszukiwać swojej drogi. Jeśli będziemy stali w miejscu i bali się cokolwiek zrobić ze swoim życiem to ono się samo nie zmieni. Gdy coś nam nie pasuje w naszym życiu to trzeba pomyśleć co można zrobić, żeby się chociaż trochę zmieniło na takie które chcemy mieć. Najgorsze są momenty, w których człowiek ma kilka dróg do wyboru, a sam nie wie czego tak naprawdę chce od życia. Najchętniej wybrałby wszystkie, żeby zobaczyć do czego go doprowadzą. Szkoda, że tak nie można. Sama się na tym nie raz łapałam. Najważniejsze to wybrać zgodnie ze swoim sercem. Pomyśleć co nam da ta zmiana i dokąd nas może zaprowadzić.


Jak wybrać właściwie? 

Dla mnie odpowiedź jest może dla niektórych prosta, a dla drugich wręcz przeciwnie. Trzeba po prostu pomyśleć o marzeniach, ale nie o tych, które pojawiły się w nas kilka miesięcy, lat temu, ale o takich o których marzyliśmy od dziecka, o takich które mamy głęboko w sercu. Musimy się zastanowić czy zmiana, którą chcemy dokonać w naszym życiu przybliży nas do tego naszego „największego” marzenia w życiu, które nie jest chwilowe tylko jest czymś więcej, jest pragnieniem naszego serca.

Zmieniłam adres bloga, jak się Wam podoba? Jest lepszy?

➧ Harry Potter – Courtyard Apocalypse
* cytat: William Wharton 

❤ Podoba Ci się wpis? Udostępnij go u siebie. ❤


KOMENTARZE

Zostaw swój komentarz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

M A Ł G O R Z A T T