Dlaczego inni mają lepiej?

Ostatnio bardzo wkręciłam się w pisanie bloga oraz prowadzenie moich social mediów (głównie chodzi o Instagram). Zauważyłam, że niestety to co dzieje się w tym internetowym świecie nie jest do końca dobre. Widzimy ten idealny świat w wirtualnej rzeczywistości, a jaki widzimy dookoła siebie? Mniej idealny?

Nie raz pewnie większość z nas wolałaby zostać w tym świecie z Internetu. Nie chodzi mi tutaj o hejt czy ludzi, którzy to robią. Mam na myśli te piękne zdjęcia, życie jak z filmu i ten „prawie” brak problemów. Taki świat nas kręci. Wydaje nam się, że inni mają lepiej.

malgorzatt, dlaczego inni mają lepiej,

Idealne zdjęcia.

Ludzie, których przeważnie obserwujemy dodają piękne zdjęcia. Zazwyczaj są to również „lekko” podretuszowane zdjęcia. Warto czasem zastanowić się jak wygląda proces powstawania takiej fotografii. Gdy widzimy jakiś krajobraz to wiadomo, że on sam robi robotę na zdjęciu ale gdy jest to zdjęcie „idealnego jedzenia” czy też super idealnie ułożonych rzeczy na stole to wiadomo, że nie jest to zazwyczaj przypadek. Stoi za tym kilka lub nawet kilkanaście minut układania i w końcu zrobienie zdjęcia.

Wszechobecne retusze na zdjęciach.

Nie raz ludzie nie wierzą, że można coś tak przerobić, żeby tego „nie było widać”. Można to zrobić w dzisiejszych czasach bez problemu jeśli się oczywiście na tym zna. Dawniej jeśli komuś powiedzieliśmy hasło „przerobione zdjęcie” to od razu miał na myśli tzw. mistrza pointa, i wklejone byle jak rzeczy na zdjęciu lub chamskie filtry z jakiś randomowych programów.  Ostatnio odkryłam fajny sposób na przerabianie zdjęć. Jeśli wcześniej bym o tym wiedziała to wiele moich zdjęć by na pewno na tym zyskało. Człowiek uczy się całe życie, chociaż ja siedzę w „obróbce zdjęć i grafice” od podstawówki (skończyłam nawet szkołę o profilu grafika komputerowego).

 

Idealne dziewczyny i makijaże.

Jak to się dzieje, że dziewczyny w necie zawsze są takie ładne? Dlaczego mają takie idealne makijaże i super ułożone włosy? Nie wspomnę już o cudownej cerze. Po pierwsze, warto zapoznać się z poprzednim punktem wpisu, a po drugie (i najważniejsze)… czy Ty dodajesz lub robisz sobie zdjęcia gdy wyglądasz kiepsko lub masz zły dzień? Naprawdę mało kto robi sobie zdjęcia siedząc cały dzień w piżamie czy dresie z byle jak spiętymi włosami i bez makijażu. To by się nie sprzedało w tym idealnym świecie. Dlatego warto pamiętać, że to co widzimy w Internecie jest tym co ta osoba chce nam pokazać. Nie jest to w stu procentach ta osoba. Jeśli jej nie znamy na żywo to tak naprawdę przez zdjęcia nie da się jej poznać.

 

Co w takim razie z życiem realnym?

Życie wirtualne mamy pokrótce omówione, co w takim razie z tym naszym, prawdziwym życiem? Czy w nim nie idealizujemy innych osób? Oczywiście, że to robimy! Nie znamy kogoś, a potrafimy sobie wyobrażać, że on ma idealne życie bez problemów czy większych zmartwień. Ludzie mają tendencje do tego by uznawać, że gdy komuś coś się udaje, to ta osoba jest najszczęśliwsza na świecie i też by chcieli mieć takie życie. Pamiętajcie, że dopóki nie poznamy historii danej osoby to nie możemy mówić, że chcielibyśmy żyć jego życiem. Polecam przeczytać mój wpis o tym jak poznać lepiej drugiego człowieka.

 

Każdy w życiu ma problemy, każdy. Jeden mniejsze drugi większe. Jeden problem może być różnie odbierany, dla kogoś może to być błaha sprawa, a dla kogoś innego ogromny problem.

 

Życie nie raz potrafi zaskoczyć. Myśląc o idealnych życiach innych weźmy pod lupę związki. Czy nie zdarzyło się Wam powiedzieć „oni to są idealną parą, też tak chce!”, a po jakimś czasie rozczarować się bo te osoby się rozstały? Wydawało nam się, że inni mają lepiej w związku niż my albo w ogóle są mega szczęśliwi, a my nadal sami. Pewnie wielu z Was przytrafiła się taka sytuacja. To kolejny dowód na to, że nie możemy idealizować sobie innych ludzi. Zawsze warto pamiętać, że to co nam pokazują to nie wszystko.

 

A jakie Wy macie zdanie na ten temat?
Czy naprawdę inni mają lepiej?
Jakie jest wasze podejście do tego?

 

 

❤ Podoba Ci się wpis? Udostępnij go u siebie. ❤


KOMENTARZE

  1. Cudowny wpis! Liczę, że pojawi się więcej na takie tematy. Kiedyś myślałam, że inni mają lepiej ale odkąd poznałam dużo osób, o których miałam takie wyobrażenie dotarło do mnie, że często jest wręcz odwrotnie.

  2. Myśle ze nikt o problemach nie lubi mówić głośno, dlatego zazwyczaj patrząc na kogoś przez pryzmat np jego zdjęć na Instagramie myślimy ze życie jego jest idealne:)

  3. Ja patrzę na te wszystkie zdjęcia jak na reklamy w gadżetach – oglądam i tyle. Nie zachwycam się. Najczęściej nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Retusz aż razi.

  4. Instagram i tego typu serwisy to tylko odskocznia od rzeczywistości, miejsce gdzie można obejrzeć ładne obrazki i nic więcej.

  5. każdy ma problemy, nie ma człowieka, który by ich nie miał, czy to małe czy duże sprawy, ale są z nami zawsze, ale większość ludzi o nich nie mówi na prawo i lewo, raczej próbują je rozwiązać sami lub z najbliższymi osobami

  6. Bardzo ważna kwestia! Super, że poruszyłaś ten temat. Wszystkie punkty się oczywiście zgadzają i teraz czas odnaleźć harmonię dla nas samych 😉

  7. Według mnie zdjęcia pokazywane w internecie nie mają dużo wspólnego z naszym prywatnym życiem. Jak napisałaś, że zdjęcia są przerabiane, poprawiane – zgadzam się z tym. Wszyscy powinniśmy odróżnić życie realne od wirtualnego:) BLOG – hejfashion

Zostaw swój komentarz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

M A Ł G O R Z A T T