Jaki wpływ ma na nas Internet?

Zastanawialiście się kiedyś jaki wpływ ma na nas Internet? Jakby to było gdyby go nie było? Co tak naprawdę nam daje, a co zabiera? Internet ma to do siebie, że daje nam ogromne możliwości poznawcze świata ale czasami również zabiera nam cenny czas.

Nie ukrywam, że Internet ma duży wpływ na moje życie. Dużą rolę odgrywa w moim życiu. Jest moim hobby oraz źródłem informacji. Praktycznie nie oglądam już telewizji, ponieważ zdałam sobie sprawę że więcej informacji mam w Internecie oraz, że są to informacje które przeważnie chce wiedzieć, a nie takie które akurat dana stacja chce mi pokazać.

jaki wpływ ma na nas internet

 

Co daje nam Internet?
Internet daje nam masę informacji.

Możemy czerpać z niego ogromną wiedzę i dużo po prostu się nauczyć. Jest bardzo wiele rzeczy, których możemy się nauczyć mając tylko dostęp do Internetu. Mamy wiedzę, którą wystarczy tylko odkryć. W dawnych czasach (a nawet nie aż tak dawnych jak się wydaje!) człowiek, żeby dowiedzieć się czegoś o królach czy o innym państwie musiał iść do biblioteki i spędzić długie godziny na szukaniu potrzebnej mu informacji. Dzisiaj wystarczy, że wpiszemy odpowiednią frazę w Google i gotowe! Masa informacji na wyciągnięcie ręki!

 

Możemy rozwijać swoje hobby.

Dzięki różnym stronom i portalom jesteśmy w stanie rozwinąć swoje zainteresowania. Wystarczy poczytać na dany temat lub porozmawiać z ludźmi, którzy dzielą się poradami. Warto korzystać z takiej „opcji Internetu”. Daje nam ona duże możliwości rozwoju. Internet daje nam również dostęp do informacji o różnego rodzaju kursach i szkoleniach, na które możemy się udać.

Możemy poznawać nowych ludzi!

To również jest bardzo duży plus Internetu. Nie zawsze muszą to być osoby, które dzielą nasze pasje i zainteresowania. Czasami mogą to być zupełnie rożne od nas osoby ale z którymi super się dogadujemy. Tak jak w życiu codziennym. Mi udało się dzięki Internetowi poznać moją przyjaciółkę. „Poznałyśmy się” będąc w podstawówce. Po prostu można powiedzieć, że „przez przypadek” napisałam akurat do niej na Gadu-Gadu. Teraz często ze sobą piszemy oraz spotykamy się na kawę! Super sprawa. Oczywiście warto zachować czujność. Nie każdy ma takie dobre zamiary. Ale przecież to już wiecie.

 

 • Warto również od czasu do czasu porozmawiać z ludźmi z innych krajów. W taki sposób mamy możliwość „wypróbowania” znajomości naszego języka (najczęściej angielskiego) w praktyce.

 

Mamy najnowsze Informacje ze świata!

Mając dostęp do Internetu cały czas mamy również dostęp do najnowszych informacji (są nawet do tego specjalne aplikacje na telefon). Gdy coś się dzieje od razu to wiemy. Mamy również możliwość i uważam to za ogromny plus, że sami wybieramy sobie źródło naszych informacji. Możemy przeszukać wiele stron i sprawdzić czy dana informacja jest naprawdę rzetelna. Warto korzystać z takiej metody i samemu wyrabiać sobie opinię, a nie sugerować się tym co napisał taki czy inny portal. Trzeba włączyć myślenie i wiedzieć w co warto wierzyć, a w co nie. Jaki wpływ ma na nas Internet? W tym przypadku bardzo pozytywny bo skłania nas do myślenia i wyrobienia sobie własnego zdania.

 

Rozrywka!

Ile tego w jest w Internecie to sami dobrze wiecie. Wystarczy odpalić Youtube i mamy masę śmiesznych filmów. Moją ulubioną formą rozrywki w Internecie, ostatnimi czasy, są memy! Uwielbiam je oglądać. Nie raz po prostu nie mogę powstrzymać się od śmiechu. A wy lubicie? Przez Internet możemy również słuchać muzyki, którą nie raz artyści udostępniają za darmo.

 

 

 

Co zabiera nam Internet?

Cenny czas.

Nieumiejętnie używany Internet zabiera nam czas, w którym moglibyśmy robić coś zupełnie innego. Tak jak telewizor jest nazywany „złodziejem czasu” tak samo można zarzucić to Internetowi. Jeśli spędzamy godziny oglądając śmieszne obrazki, szukając plotek na różny temat oraz (o zgrozo!) na hejtowaniu innych to jest to moim zdaniem czas nie do końca „dobrze wykorzystany”. Oczywiście nie uważam oglądanie obrazków czy memów za coś złego. Sama to robię. Chodzi mi po prostu o to, że jeśli ktoś wykorzystuje Internet tylko do takich celów i po prostu zabija swój cenny czas, to marnuje nie tylko swoje chwile w życiu ale również możliwości Internetu.

 

Odpowiednie postrzeganie świata/rzeczywistości.

Czy nie macie wrażenia, że wszystko teraz kręci się wokół ideałów? Świat wymyślił sobie „idealnych ludzi” i każdy chciałby taki być. Ale czy tak naprawdę ktokolwiek spotkał takich ludzi w realnym życiu? Czasami mam wrażenie, że takie ideały „żyją” tylko w tzw. Internetach. Jaki wpływ ma na nas Internet w takiej sytuacji? Tak dużo osób ma kompleksy przez to, że widzą idealne zdjęcia modelek (swoją drogą wyretuszowane) lub cudowne życie ludzi na Instagramie. (Zachęcam do przeczytania mojego wpisu”Dlaczego inni mają lepiej?„) Zapominamy, że przecież z Internetu wiemy o ludziach tylko to co chcą żebyśmy wiedzieli. Modelki same chciałyby wyglądać jak na zdjęciach, a cudowne życie którego tak nie raz zazdrościmy może wcale nie być takie kolorowe. Warto pamiętać, że każdy ma jakieś problemy i nikt nie jest idealny. (Jak poznać lepiej drugiego człowieka?)

 

Jaki wpływ ma na nas Internet?
Co dorzucilibyście do tej listy? Jak zawsze chętnie poczytam Wasze opinie.

 

 

 

❤ Podoba Ci się wpis? Udostępnij go u siebie. ❤


KOMENTARZE

 1. Duzo prawdy w tym co piszesz, ale internet naprawde nie raz porzera nam czas nawet nie wiedzac kiedy. Ja czasem mam tak, ze chce pare rzeczy ogarnac a pozniej zostaje pochlonięta i nie obejrze się w już wieczór jest, trzeba się pilnowac bardzo by nie wpasc w jakies uzaleznienie.. bo internet mamy na kazdym kroku. Juz nie trzeba piec komputera stacjonarnego i specjalnie zasiadac przed nim by wejsc w google, teraz wystarczy wyciągnąc telefon z kieszeni i gotowe…☺

 2. Bardzo dobry wpis!
  Oj tak, w internecie można znaleźć obecnie wszystko. Świat stał się szybszy i wygodniejszy. Chociaż nie pozbawiony zagrozeń, przeładowania informacjami itp.

 3. Internet ma bardzo wiele zalet, ale myślę, że warto z niego korzystać rozważnie, czyli przede wszystkim świadomie kontrolując czas w nim spędzany. Czasem można tak się zatracić w wirtualnym świecie, że przestanie się zauważać jak o wiele fajniejszy jest ten świat realny. Dobry wpis, zwracający uwagę na ten temat. 🙂

 4. Jest wiele wad. Niestety. Łatwowierne osoby w internecie łatwo oszukać, tak jak piszesz zżera mnóstwo czasu i kreuje inną rzeczywistość przez co masę ludzi czuję się gorszymi. Daje wygodę w robieniu zakupów czy poznawaniu ludzi ale to też ma czasem wady. Jednak mi otworzył trochę okno na świat i możliwości więc nie wyobrażam sobie życia bez niego.

  1. Ja tak samo. Internet (jak już wspominałam we wpisie) jest dla mnie ważny. Takie mamy czasy, że Internet jest potrzebny. Mi to nie przeszkadza :))

 5. Internet poniekąd odbiera ludziom podatnym na zdanie innych, kreowanie własnego zdania na otaczający świat. Są plusy, więc minusy też muszą być.
  Pozdrawiam!

 6. Ja należę do grona racjonalistów a do tego studiuję logopedię, gdzie zagadnienia związane ze skutkami internetu są masowo poruszane. Nie chcę tutaj ani smęcić, ani nic, ale niestety internet według mnie ma więcej wad niż zalet. Choć nie ukrywam, że sama niestety spędzam godziny w telefonie… Ale bardzo podoba mi się, że pokazujesz zarówno plusy jak i minusy. Dobrze jest mieć świadomość dwóch stron medalu 🙂

 7. Faktycznie internet daje nam wiele szans rozwoju ale niestety też zabiera nam bardzo wiele cennego czasu którego Niestety nikt nam nie zwróci.

Zostaw swój komentarz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

M A Ł G O R Z A T T