Czy warto jechać na urlop? Mój pobyt w Zakopanem.

Pytanie może wydawać się banalne. Tak jednak nie jest.  Czy warto jechać na urlop? Pytanie może okazać się dziwne jednak każdy ma prawo do tego, żeby robić ze swoim wolnym czasem co tylko ma ochotę.

Czy warto jechać na urlop? Definicja słowa „urlop”: dla jednych jest to zasłużony odpoczynek po codziennych obowiązkach (ja to popieram!), a dla innych jest to czas w którym „wolni od pracy” mogą pozałatwiać inne sprawy, które tyle czasu odkładali. Jednak czy nie warto chociaż przez te kilka dni w roku naprawdę wypocząć?  Nauczyć się znajdywać radość w cieszeniu się chwilą? Ja myślę, że warto.

Czy warto jechać na urlop
W tym roku postanowiłam odwiedzić Zakopane. Mogłam jechać nad morze, za granice, do ciepłych krajów więc dlaczego akurat to miasto?  Odpowiedź jest bardzo prosta. Bo tak chciałam. Nie lubię tłoku na plaży i wylegiwania się na Słońcu przez cały dzień. Urlop nad morzem odpada. (Muszę przyznać, że mimo to bardzo lubię polskie morze! Marzy mi się posiedzieć na plaży w spokoju co raczej latem jest niemożliwe). Zakopane to piękne miasto, oczywiście nie da się ukryć, że turystyka tam kwitnie w najlepsze. Hoteli, pensjonatów i pokoi jest multum. Każdy może wybrać coś dla odpowiedniego do swoich potrzeb.
Cenię sobie jakość, a nie ilość dlatego wolałam jechać na 4 dni niż (standardowo) na ok. 10, znaleźć takie lokum jakie będzie mi odpowiadało w stu procentach i cieszyć się wolnym czasem. Willa Rajka to bardzo ciekawe miejsce (piszę to szczerze!). Klimat w tym budynku jest nie do opisania. Pachnie drewnem, a wystrój jest na tyle elegancki, że można się naprawdę zrelaksować.
  
Zakopane to nie tylko Krupówki czy inna część miasta to przede wszystkim przystanek przed wyprawami w góry. Tym razem nie stawiałam na długie wyprawy ale na pewno kiedyś to nadrobię! Już nie mogę doczekać się tych widoków.
Udało mi się spełnić jedno z moich „małych marzeń”: dojść nad Morskie Oko. Co prawda pogoda była bardzo kapryśna! Raz świeciło słońce, potem padało, była burza, a na końcu… grad! Tak, najprawdziwszy grad. Ciężko było się schować na drodze, bo dookoła był tylko las. Ale ja i mój chłopak daliśmy radę! Przynajmniej mamy co wspominać.

 

  

Czy warto jechać na urlop? Warto odpocząć od natłoku codziennych spraw. Życie jest w naszych rękach musimy robić wszystko, żeby było takie o jakim marzymy.

 

Wiem, że już po wakacjach i urlopach… wybaczcie mi, że wspominam. Pamiętajcie, że urlop może i nie jest za często ale od czasu do czasu warto zrobić sobie taką wersje demo  i po prostu poleniuchować wieczorem na kanapie przy dobrej herbacie czy na świeżym powietrzu obserwując naturę.

Ładujmy baterie częściej!
Po co chodzić cały czas w trybie oszczędzania baterii.

 

Waszym zdaniem: Czy warto jechać na urlop?

❤ Podoba Ci się wpis? Udostępnij go u siebie. ❤


KOMENTARZE

  1. Ja uwielbiam Zakopane jestem tam co roku ale zawsze wybieram się wtedy gdy jest mniej turystów. Najgorsze dla mnie jest lipiec i sierpień, nie polecam wtedy jeździć. Ja mam jedno miejsce do którego jeźdzę w sumie w pokoju tylko śpie, bo ciągle chodzę 🙂

  2. Ostatnie słowa postu idealnie opisują życie zmęczonych ludzi. <3 Ładne zdjęcia. Ja uwielbiam chodzic w góry w wakacje. 🙂
    justlittlewhiner.blogspot.com

  3. Oj naprawdę to robi wrażenie! Aż w taki upał chciałby się wyrwać w takie miejsce. Pozdrowienia i udanych podróży. o i oczywisice czekam na dalsze relacje.

Zostaw swój komentarz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

M A Ł G O R Z A T T