5 rzeczy o których zapominamy.

Czas  rozmyślań, czas relaksu, czas leniuchowania na kanapie, czas herbaty, czas gorącej czekolady. Czy to już ten czas?

Jesień zbliża się do nas wielkimi krokami. Już za kilka dni będzie z nami „ta w kalendarzu” ale czy to znaczy, że jeszcze jej nie ma? Tak jak inne pory roku, czasami zjawia się wcześniej. W tym roku też tak jest. Nie mam jej tego za złe! Lubię jesień. Każda pora roku ma coś w sobie. Ta akurat jest moją ulubioną pod względem rozmyślań i wolnych wieczorów. Dzień jest coraz krótszy dlatego mamy więcej czasu na „relaks w domu”. Ale wystarczy już o tej jesieni! Nie o tym miał być ten wpis.

 

Często jest tak, że nasze życie pędzi do przodu i nie zdajemy sobie sprawy, że przecieka nam przez palce. Rzeczy, które powinny być dla nas ważne (i zawsze były!) odchodzą na inny plan, bo zastępujemy je nowymi. Czas przypomnieć sobie kilka rzeczy o których zapominamy.  Może się zdarzyć tak, że sprawy o których piszę nie będą dotyczyły wszystkich. Ale pamiętajmy, że ja piszę tylko o 5 rzeczach, a jest ich znacznie więcej!

 

1. Jesteś w pełni sprawny!
Możesz się poruszać! Możesz iść gdzie tylko masz ochotę, jeździć na rowerze, tańczyć w klubie. Możesz to wszystko i jeszcze więcej. Niestety są ludzie, którzy nie mogą zrobić nawet takiej prostej czynności jak zaciśnięcie pięści. Dla nas jest to oczywiste, że chwytamy kubek, piszemy wiadomości czy notatki w zeszycie. Przychodzi nam to z łatwością. Nie zwracamy na to uwagi. Zapominamy o tym. Czasami warto poruszać palcami i zastanowić się jaki jest to dar, że mamy sprawne dłonie.
2. Kochasz rodzinę i przyjaciół!
Zawsze znajdą się ludzie dla nas ważni. Kiedy przeczytasz słowo „przyjaciel” na pewno przyjdzie Ci do głowy ta konkretna osoba albo grupa. Kochasz ich i są dla Ciebie bardzo ważni w życiu. Tak samo jak rodzina. Tyle dla Ciebie zrobili. Nie raz poświęcali swój czas, żeby Cię wysłuchać, spędzić z Tobą chwilę i doradzić. Rozbawiali Cię do łez! Byli w najważniejszych momentach w życiu. Kiedy pokazałaś im, że są dla Ciebie niezastąpieni, że bez nich to już nie byłoby to samo życie? Zapominamy o tym, żeby mówić takie rzeczy najbliższym nam osobom, ale gdy spotykamy „drugą połówkę”, zakochujemy się, to przychodzi nam to z wielką łatwością chociaż nie raz po czasie okazuje się, że nie było warto.
3. Możesz się kształcić!
Kochasz historię? Ucz się, zdaj maturę i studiuj historię. Zawsze chciałaś być fryzjerką? Idź do konkretnej szkoły. Marzysz o karierze aktora? Zapisz się na zajęcia! Jest tyle możliwości. Jeśli jest coś Twoją pasją i chcesz z tym wiązać swoją przyszłość, albo po prostu nauczyć się tego dla siebie, to możesz. Mamy internet wystarczy poszukać odpowiednich szkół lub uczelni i już. Trzeba tylko chcieć! Dawniej nie mieli tak łatwo. Pomyślmy o naszych dziadkach czy rodzicach. Nie było tyle możliwości rozwoju co teraz. Korzystajmy z tego, że możemy robić co nam w duszy gra!
4. Masz jedzenie w lodówce.
Oczywiste? Nie dla wszystkich. Może napiszesz mi pod spodem, że akurat teraz jesteś przed zakupami i nie masz w niej nic. Ale to bez znaczenia ponieważ skoro możesz pozwolić sobie na zakupy, stać Cię na to żeby kupić to na co masz ochotę! Powinniśmy o tym pamiętać robiąc sobie śniadanie, obiad czy kolację. Niekiedy narzekamy, że nie chce nam się gotować, że trzeba potem pozmywać. Ale to chyba dobrze? Masz co jeść i masz na czym jeść! Gotujesz dla całej rodziny? Wróć do punktu 2 i ciesz się z tego, że masz przy sobie bliskie Ci osoby.
5. Jesteś wolnym człowiekiem!
Nie żyjemy w kraju ogarniętym wojną. Mamy wolny i piękny kraj. Możesz wsiąść w samochód, autobus, pociąg i pojechać gdzie tylko chcesz. Możesz przeprowadzić się (o ile jesteś pełnoletnia) do jakiego chcesz miasta. Możesz tam studiować wymarzony kierunek. Budzisz się rano i możesz iść spokojnie do szkoły czy pracy. Zapominamy o tym darze, którym jest wolność. Wydaje nam się to oczywiste. Niestety naszym pradziadkom czy dziadkom już takie się nie wydaje. Wolność to dar o który należy dbać i go szanować!
Na pewno znajdzie się grono osób, które stwierdzą, że o tym wszystkim pamiętały. Że doceniają to. Cieszy mnie to bardzo, bo też należę do takich osób, które mimo wszystko starają się doceniać każdą chwilę i rzecz w życiu. Cieszmy się z tego co mamy. Bo nic nie jest dane nam na zawsze. 

A waszym zdaniem jakie są rzeczy o których zapominamy?

 

❤ Podoba Ci się wpis? Udostępnij go u siebie. ❤


KOMENTARZE

  1. Wiele rzeczy jest dla nas codziennością, więc zapominamy, by je doceniać. To faktycznie smutne. Ja zawsze, gdy jestem chora, przypomminam sobie, że przecież byłam w pełni zdrowa i zupełnie o tym nie myślałam, bo brałam to za pewnik, a nie powinnam…

  2. Fakt, czasami przykrywamy się codziennością i przez to nie zauważamy, jakimi szczęściarzami jesteśmy. Może nie zastanawiam się nad tym codziennie, ale mimo to, staram się żyć pełnie, dokładnie i przemyślanie.
    FOXYDIET<

  3. Bardzo dobrze napisane! Głównie patrzymy na te złe strony naszego życia, a przecież jest tyle pozytywów 😀 Trzeba się cieszyć z tego co się ma! 🙂 Na pozór to małe rzeczy, jednak są wspaniałe <3

    Oczywiście obserwuję i pozdrawiam! 🙂 UNREALIZABLE

Zostaw swój komentarz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

M A Ł G O R Z A T T