Sposoby na nudę. Jak znaleźć sobie zajęcie?

Zacznę może od tego, że ja praktycznie nigdy się nie nudzę. Czasami sama się zastanawiam jak to jest gdy człowiek nie może znaleźć sobie zajęcia. Wpis nie będzie więc pisany w formie poradnika w stylu „291 sposoby na nudę”.  Napisze Wam rzeczy, które robię i dzięki którym nie odczuwam „uczucia nudy”.

Co to właściwie jest nuda, możecie poczytać np. na Wikipedii. Ale czy da się tak po prostu nie nudzić? Czy są sprawdzone sposoby na nudę? Wiele razy słyszę od różnych osób „ale mi się nudzi”, „nie mam co robić” czy też „nudno mi”. Ciągle zastanawiam się jak to jest, że jaj mam swoje sprawdzone sposoby na nudę i zawsze mam co robić, a inni nie. Chciałabym podzielić się dzisiaj z Wami tymi sposobami na nudę i mam nadzieje, że chociaż jedna osoba nauczy się dobrze wykorzystywać swój jakże cenny czas w życiu.

sposoby na nude

 

Jak zapobiegać nudzie?

 

Nie od dzisiaj wiadomo, że „lepiej zapobiegać niż leczyć” dlatego najlepiej będzie jeśli zaczniemy starać się nad zapanowaniem nad nudą zanim się pojawi.

 • Wypełnij swój czas fajnymi rzeczami.

Głównym powodem nudy jest przede wszystkim zła organizacja czasu. Nie będziesz się nudzić gdy będziesz miał masę rzeczy do zrobienia. Zapytasz się „ale co w takim razie z relaksem?”, nie piszemy teraz o nim tylko o tym, żeby się nie nudzić. Jeśli nuda Cię relaksuje to nie jest to nuda tylko po prostu Twój sposób na relaks.

 

To najlepszy sposób na to aby nie dopadła nas nuda! Jeśli pasja będzie wypełniać Twój wolny czas to najzwyczajniej w świecie nie będziesz miał/a czasu na to by się nudzić.

 

 • Pomyśl.

Zastanów się co powinieneś zrobić, a co leży i jest odkładane zawsze na „lepszą okazję”. Zajmij się tym i nie pozwól aby życie uciekało Ci przez palce. Przełączanie bezmyślnie kanałów w tv nie sprawi, że będziesz się mniej nudzić. Spowoduje to tylko dodatkową frustrację, spowodowaną tym, że „nic nie ma w tv” oraz że nie robisz nic ciekawego.

 

 

 

Jakie są moje sposoby na nudę?

 

Mój sposób na nudę? Po prostu jej nie odczuwam. Stosując powyższe wskazówki po prostu nie mam na to czasu. Zawsze potrafię znaleźć sobie zajęcie, które wypełni mój czas. Czasami nawet chciałabym się „ponudzić” ale sama chyba tego już nie potrafię. Oczywiście nie można mylić tutaj relaksu z nudą. Jak już wspominałam to dwa różne pojęcia. Czas na relaks zawsze sobie znajdę ale nie powoduje on u mnie nudy. Wręcz przeciwnie! Podczas mojego relaksu nie ma o niej mowy!

 

Przyznam się Wam, że „zaczynam czuć nudę” tylko w niektórych momentach mojego życia. W takich sytuacjach na które po prostu nie mam wpływu i nie mogę nic zdziałać. Chodzi mi tutaj o kolejki do lekarza, gdy nie mam przy sobie książki lub smartfona. W takim przypadku staram się czymś zająć mój mózg i przeważnie planuje co zrobię po powrocie do domu albo w najbliższej przyszłości.

 

Macie swoje sprawdzone sposoby na nudę,
a może tak samo jak ja nie umiecie się nudzić?

 

 

 

 

❤ Podoba Ci się wpis? Udostępnij go u siebie. ❤


KOMENTARZE

 1. a ja tam swoją nudę lubię ?? zawsze mówię że wolę się teraz nacieszyć nudą i nic nie robieniem bo lada moment nie będę miala czasu na taką nudę jak teraz. Zanim się obejżę to będę po ślubie, więc wtedy będę miała męża i będzie trzeba się nim zająć no i domem 🙂 wtedy to na bank będzię mi mało godzin w przeciągu doby ? więc teraz jak wiem że po prostu mogę sie ponudzić to wręcz odpoczywam i napawam się tymi chwilami 🙂 ? wiem dziwna jestem ???

  1. Nie jesteś dziwna! Po prostu w taki sposób odpoczywasz, relaksujesz się. To nic złego. Skoro taka forma spędzania czasu Ci odpowiada (chodzi mi tutaj o tzw. nic nie robienie) to rób to. Mi chodzi bardziej o ludzi, którzy mówią wszystkim, że się nudzą i i to przeszkadza. Najważniejsze to znaleźć swój ulubiony sposób na spędzanie wolnego czasu.

 2. Ja bez kitu nie wiem kiedy miałam problem z nadmiarem czasu. Dosłownie każda minuta jest na wariata i wszędzie się śpieszę. Doba jest za krótka a większość dni spędzam w pracy. Siedząc bez telefonu w kolejce pewnie robiłabym menu na przyszły tydzień ?

 3. Dawno temu powiedziałem pewnej osobie: ,,nudzę się”. Usłyszałem na to oto takie zdanie: ,,pamiętaj Pawle, inteligentni ludzie nigdy się nie nudzą”. Zapamiętałem to i przekazuje dalej każdemu, kto mówi że się nudzi :).
  Pozdrawiam!

 4. Uwielbiam tak sobie planować czas w głowie, gdy faktycznie nic innego nie mam do roboty. Ale aż strach się przyznać, że większość czasu poświęcam i tak na bezsensowne scrollowanie tablicy na facebook’u albo insta 😉

 5. Powiem szczerze, ze ja rzadko się nudzę, sprawy związane z ogarnięciem bloga i zdjęciami czy tez oglądanie YouTube zajmuje mi dosc dużo wolnego czasu 😉 ale najważniejsze, ze lubie to robić ❤️

 6. Nuda to albo chochlik albo sprzymierzeniec. Chociaż w moim dorosłym życiu już nie używam tego określenia, bo zostało zastąpione alternatywami. To chyba brak konkretnego zajęcia, bo nuda kojarzy mi się z czasami podstawówki, gdy gnębiłam rodziców, że nie mam co robić 😀
  Jeśli jest to z wyboru, ale dorosłe życie stawia nam tyle rzeczy, że o taką nieuzależnioną od nas jest trudno.

  Buziaki.

  1. Mam dokładnie tako samo zdanie. Dorośli ludzie mają tyle możliwości spędzania wolnego czasu, że naprawdę „sztuką” jest się nudzić. 😉

Zostaw swój komentarz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

M A Ł G O R Z A T T