Jeden dzień w Gdańsku. Co udało mi się zobaczyć?

Jeden dzień to nie jest dużo, żeby zwiedzić takie piękne miasto jakim jest Gdańsk. Niestety nie mogłam zostać tam dłużej. Mam nadzieje, że jeszcze kiedyś tam wrócę i poznam inne zakątki tego pięknego miejsca.

Będąc na urlopie w Sopocie (wspominałam o tym we wpisie „Co warto zobaczyć w Sopocie?„) razem ze swoim narzeczonym postanowiliśmy na naszym urlopie spędzić jeden dzień w Gdańsku. Teraz już wiem, że na pewno żałowałabym gdybym tam nie pojechała. Cudowne miasto, które ma swój urokjeden dzień w Gdańsku

Co zobaczyłam przez jeden dzień w Gdańsku?

Zobaczyłam to co chciałam zobaczyć  jestem z tego powodu bardzo zadowolona! Mimo to wiem, że Gdańsk ma na pewno wiele interesujących miejsc, których nie widziałam.

Byłam przy fontannie Neptuna!

Widziałam nie raz tę fontannę w telewizji czy innych miejscach. Zawsze chciałam zobaczyć ją na żywo i być w tym miejscu. Cieszę się, że mi się udało i teraz gdy zobaczę to miejsce w telewizji czy Internecie będą mi przychodzić do głowy cudowne wspomnienia.

jeden dzień w Gdańsku

Chodziłam po Gdańskiej Starówce!

Jest naprawdę bardzo piękna i kolorowa. Idealne miejsca na długie spacery. Uwielbiam takie miejsca. Z przyjemnością kiedyś tam wrócę! Proszę oczywiście zwrócić uwagę na piękną nazwę statku. Przecież nie przypadkowo poprosiłam o to zdjęcie (ha!)

jeden dzień w Gdańsku

Mogłam podziwiać piękną architekturę!

Zawsze wiedziałam, że w Gdańsku będę miała się czym zachwycać. Nie zawiodłam się! Czasami nie wiedziałam, w którą stronę patrzeć. Wszystko było takie piękne.

jeden dzień w Gdańsku

 

Odwiedziłam Westerplatte!

To miejsce zawsze było na liście „miejsc, które chce odwiedzić”. Udało mi się w końcu to zrobić i to wcale nie drogo! O co dokładnie chodzi? Mam w planach napisać wpis na temat tego jak oszczędzać podczas podróży, tam napiszę więcej na ten temat. Teraz zdradzę tylko, że udało mi się zaoszczędzić ok 50 zł na samym transporcie. Ciekawi? Wyczekujcie wpisu. Mam nadzieje, że ktoś będzie czekał.  ♥

jeden dzień w Gdańsku

jeden dzień w Gdańskujeden dzień w Gdańsku

W takim miejscu jak to, człowiek ma chwilę na przemyślenie swojego życia.

Jeden dzień w Gdańsku to zdecydowanie za mało.

 

Byliście kiedyś w Gdańsku?
Co jeszcze warto zobaczyć, a co mnie ominęło?

 

❤ Podoba Ci się wpis? Udostępnij go u siebie. ❤


KOMENTARZE

  1. Mieszkałam tam przez wiele lat i faktycznie jest nieco miejsc wartych uwagi ale czy wiele ? najciekawsze chyba widziałaś. Ale zostaje jeszcze wiele miejsc gdzie spotykają się studenci – niesamowity klimat!

  2. Gdańska starówka ma swój niepowtarzalny klimat, trzeba to przyznać <3
    Pięknie tam jest, kiedyś byliśmy tam na majówkę, więc na spokojnie mogliśmy wszystko sobie pozwiedzać 🙂

    Świetne momenty udało Ci się uchwycić kochana, pomimo wycieczki jednodniowej 🙂

Zostaw swój komentarz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

M A Ł G O R Z A T T