Mój pierwszy raz w Warszawie!

Nie wiem jak to mogło się stać, że dopiero teraz byłam pierwszy raz w Warszawie. Uwielbiam podróże i byłam już w wielu wspaniałych miejscach i krajach. Cały czas zadawałam sobie pytanie „A kiedy Warszawa?”.

W końcu mi się udało zaplanować wyjazd do naszej stolicy i ją odwiedziłam. To był mój pierwszy raz w Warszawie. Jestem patriotką i Polska jest dla mnie bardzo ważna. Chce tutaj pracować, mieszkać i założyć rodzinę. Tutaj w tym kraju z którego tak dużo osób chce wyjechać. Mnie tutaj ciągnie i chociaż miałam możliwość wyprowadzenia się do innego kraju to nie czułam się tam dobrze. Polska to mój dom i chce, żeby był to również dom dla moich dzieci.

pałac kultury i nauki, warszawa, pierwszy raz w Warszawie

Jak zawsze muszę się rozpisać nie na temat. Czy komuś to jeszcze przeszkadza? Myślę, że zdążyliście się do tego przyzwyczaić.

 

Co ja myślę o Warszawie?

 

Warszawa na początku mnie przeraziła. Te wysokie budynki, przy których ludzie wyglądają jak mrówki są piękne ale czasami zapierają dech w piersiach. Później było tylko lepiej. Gdy wysiedliśmy, ja i mój narzeczony, od razu mi się spodobało! To miasto ma swój klimat.

 

Gdzie się zatrzymaliśmy?

Mieszkaliśmy w bardzo fajnym hostelu w samym centrum Warszawy. Naprawdę nam się podobało i byliśmy zadowoleni z tego noclegu oraz z lokalizacji. Jeśli chcecie wiedzieć więcej jak planuje podróż, żeby była super (niedroga i ciekawa) to zapraszam Was do przeczytania wpisu na ten temat „Jak zaplanować  podróż?”

warszawa hostel, pierwszy raz w Warszawie

Co zwiedziliśmy?

Jadąc do Warszawy wiedziałam jedno, chce zobaczyć (ten wzbudzający dużo kontrowersji) Pałac Kultury i Nauki. Autokar, którym podróżowaliśmy zatrzymał się w samym centrum Warszawy, tuż pod Pałacem. Wiedziałam, że tak będzie ale mimo to byłam bardzo podekscytowana. Małe rzeczy, a cieszą. Taka już jestem.

pałac kultury i nauki, warszawa, pierwszy raz w Warszawie

frytki belgijskie warszawa, pierwszy raz w Warszawie

 

 

Pierwszego dnia za dużo nie zwiedzaliśmy.
Bo przyjechaliśmy ok 16.
Po prostu przeszliśmy się pobliskimi ulicami
i zjedliśmy dobre frytki. Jeśli jesteście ciekawi jakie miejsca z dobrym jedzeniem polecam w Warszawie to wypatrujcie wpisu! Na pewno taki się pojawi.

 

 

Drugiego dnia odwiedziliśmy Stare Miasto w Warszawie. Bardzo chciałam je zobaczyć, wyobrażałam sobie, że spodoba mi się o wiele bardziej niż samo centrum. Jakież było moje zaskoczenie gdy okazało się, że jest zupełnie odwrotnie. Nie wiem dlaczego ale stare miasto nie zrobiło na mnie aż takiego wrażenia. O wiele bardziej wole np. Stare Miasto w Krakowie.

stare miasto warszawa, pierwszy raz w Warszawie stare miasto warszawa, pierwszy raz w Warszawie

Z takich głównych Atrakcji miasta odwiedziliśmy oczywiście jeszcze Łazienki Królewskie i Grób Nieznanego Żołnierza.

warszawa, małgorzatt, pierwszy raz w Warszawie

warszawa, małgorzatt, pierwszy raz w Warszawie

Muszę przyznać, że Warszawa pozytywnie mnie zaskoczyła. Nie spodziewałam się tego. Miejsca, które tak bardzo chciałam zobaczyć nie zrobiły na mnie takiego wrażenia jak te, które były z pozoru „zwykłe”. Klimat tego miasta jest wyjątkowy. Nie mogę doczekać się, aż znowu tam pojadę. Jeszcze tyle do mam do zobaczenia.

 

 

 

Trochę refleksji na koniec…

Nie wiem jakimi do końca opisać to słowami, ale dla mnie bardzo poruszające były tabliczki na murach, które przypominały wydarzenia które miały miejsce. Straszne zbrodnie, które były dokonywane na ulicach tego pięknego miasta. My przechodzimy teraz obok tych miejsc obojętni i zabiegani. Zwracałam na nie dużą uwagę i nie raz się zatrzymywałam. Czytałam liczbę zabitych osób oraz datę. To bardzo smutne ale mimo (albo przede wszystkim dlatego!) nie powinniśmy o tym zapominać.

 

warszawa, małgorzatt, pierwszy raz w Warszawie,

Co jeszcze ma do zaoferowania Warszawa?
Co warto zobaczyć?
Byliście tam kiedyś, a może mieszkacie w tym mieście?

 

 

 

TACONAFIDE – 8 kobiet

❤ Podoba Ci się wpis? Udostępnij go u siebie. ❤


KOMENTARZE

 1. Cieszę się, ze ktoś jeszcze poświęca chwile na takie refleksje. Ludzie zapominają przez co przechodził naród polski….

  1. Musimy o tym pamiętać. Jeśli my nie będziemy to kto? Mamy taką smutną historię i ze względu na tych co oddali życie powinniśmy pamiętać o niej.

 2. Szczerze mówiąc mnie jakoś stolica trochę przytłacza, za dużo się dzieje i widzimy trochę taki „fałszywy luksus” na każdym kroku. Cieszę się, że Tobie się podobało, jeżeli kiedyś będziesz w Łodzi, chętnie bym się z Tobą spotkała i pokazała kilka fajnych miejsc 🙂

  1. Tak właśnie jest w Warszawie, to fakt. Ale dzięki temu jest tam „tak inaczej”. Dziękuję za propozycję. Jak będę w Łodzi to się odezwę!

 3. Pamiętam swój pierwszy raz w Warszawie. Ogromnie cieszyłam się na widok Pałacu Kultury i jazdą metrem! Przy każdym kolejnym wypadzie poznawałam miasto trochę bardziej, chociaż nadal nie zobaczyłam jeszcze zbyt wiele. Może wakacyjne wyjazdy to zmienią! Jeśli chodzi o jedzenie w stolicy – kocham Manekina! Zdecydowanie moje ulubione miejsce 🙂 Śliczne zdjęcia!

  https://the-fight-for-a-dream.blogspot.com

  1. Bardzo Ci dziękuję. Zawsze staram się, żeby zdjęcia z moich podróży były ładne. Co do Manekina to jedliśmy tam, ale o tym w następnym poście. 😉

Zostaw swój komentarz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

M A Ł G O R Z A T T