Szczera opinia: Kwiat Paproci – Katarzyna Berenika Miszczuk

Dzisiaj przychodzę do Was z kolejną książką do serii „Czy warto przeczytać?” i moją szczerą opinią na temat książek „Kwiat Paproci”. Jeśli jesteście gotowi aby zaciekawić się chociaż trochę mitologią słowiańską przeplataną z życiem, które dobrze znamy to zapraszam do dalszego czytania.

kwiat paproci

Czy warto przeczytać „Kwiat Paproci” Katarzyny Bereniki Miszczuk?

Nie sądziłam, że jakaś seria tak mnie wciągnie (oczywiście nie liczę Harry’ego Pottera, którego uwielbiam!). Ciekawy świat, który mógłby istnieć gdybyśmy żyli w czasach „pogańskich”, interesujące zwyczaje i tradycje, a to wszystko w tych wciągających książkach z serii Kwiat Paproci!

 

Kwiat Paproci : Szeptucha

Pierwszą książką z serii Kwiat Paproci jest „Szeptucha”. Przyznam się, że na początku podchodziłam do niej sceptycznie i zastanawiałam się czy w ogóle zabierać się za tę serię. Kupiłam tylko „Szeptuchę” i później żałowałam… bo musiałam dokupywać resztę części co nie było do końca takie łatwe. Szeptucha Katarzyny Bereniki Muszczuk wciągnęła mnie od pierwszych stron! Pani Katarzyna ma  ciekawą formę pisania książek, czyta się je bardzo przyjemnie, a fabuła wciąga.

kwiat paproci

W książce poznajemy moją imienniczkę, która żyje w czasach… w których Polska nie przyjęła chrztu i została pogańskim Państwem. Poznajemy świat w jakim może byśmy żyli i tradycje jakie najprawdopodobniej by zostały. Nie zagłębiam się w szczegóły tego czy to by było lepsze czy gorsze niż chrześcijaństwo, myślę też że nie o tym jest ta książka. Autorka świetnie pokazuje naszą dawną kulturę i idealnie miesza ją z teraźniejszością. Tak jak wspominałam czyta się to bardzo ciekawie i… szybko! Ciekawi też sam temat mitologi słowiańskiej i naszej dawnej kultury. Ten świat naprawdę wciąga i sama myślę nad tym aby przeczytać jeszcze inne książki o tematyce słowiańskiej aby dowiedzieć się więcej o naszej dawnej kulturze. Lubię książki, które powodują we mnie inspiracje do zgłębiania wiedzy na nowy temat.

kwiat paproci

kwiat paproci

przesilenie katarzyna berenika miszczuk

Kolejne książki z tej serii to: Noc Kupały, Żerca i Przesilenie.

Opisują one dalsze losy naszej głównej bohaterki i tak jak w pierwszej części, mieszają się one z mitologią słowiańską. Wątek miłosny, intrygi i ciekawe zwroty akcji… tego również nie zabrakło w serii Kwiat Paproci.

 

Później dowiedziałam się, że jest jeszcze jedna książka, którą można zaliczyć do tej serii. Chodzi tutaj o książkę „Jaga”, która opowiada o wcześniejszych losach Szeptuchy, którą poznaje główna bohaterka serii Kwiat Paproci – Gosia.

katarzyna berenika miszczuk

Uważam, że jest to ciekawa pozycja dla osób, które chociaż trochę chcą poznać nasza dawną kulturę. Można się sporo dowiedzieć o „naszych” dawnych wierzeniach, tradycjach i kulturze. Przeplata się to z wciągającą historią głównej bohaterki. Ja byłam naprawdę zaciekawiona jak potoczą się jej dalsze losy, a przy okazji zainteresował mnie temat mitologi słowiańskiej.

 

Jeśli chodzi o moją opinie na temat serii Kwiat Paproci to z na pewno mogę stwierdzić, że polecam ją każdej osobie, która chce poznać naszą dawną kulturę w przyjazny sposób oraz lubi ciekawe i wciągające historie, które trzymają w napięciu i mają czasami ciekawe zwroty akcji.

 

Lubicie mitologie słowiańską?
Czy według Was warto przeczytać serię Kwiat Paproci?

 

 

❤ Podoba Ci się wpis? Udostępnij go u siebie. ❤


KOMENTARZE

Zostaw swój komentarz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

M A Ł G O R Z A T T