Usunięta nasza-klasa. Trochę o wspomnieniach minionych lat.

W związku z tym, że dowiedziałam się, że ma zostać usunięta nasza-klasa wzięło mnie na wspomnienia. Jeśli jesteście ciekawi to zapraszam do dalszego czytania moich wspomnień związanych z Naszą-Klasą.

Nasza-Klasa to serwis społecznościowy, który w Polsce przyjął się wcześniej od Facebooka. Było to miejsce spotkań znajomych, dzielenia się swoimi przeżyciami, wycieczkami, czy ulubionymi cytatami <na zdjęciach> (wtedy to było coś!). I chociaż teraz została usunięta nasza-klasa przejdźmy dalej i powspominajmy.

usunięta nasza-klasa

 

Nasza-Klasa mój dawny Facebook.

 

Pamiętam jak zaczęłam szkołę średnią i zaczynała się moja przygoda z Naszą-Klasą. To dopiero było ułatwienie komunikacji gdy mogłam dołączyć do grupy łączącej osoby, które dostały się na ten sam profil w szkole co ja. Grupa wyglądała zupełnie inaczej niż teraz. Bardziej przypominała wygląd „forum”, niż znanej nam teraz grupy na Facebooku ale było to na pewno coś co ułatwiało bardzo komunikacje na tamten czas. Nie korzystaliśmy wtedy z Messengera bo najzwyczajniej w świecie go nie było. Teraz naprawdę trudno to sobie wyobrazić. Gdy każdą wiadomość możemy szybko przesłać i komunikować się z „grupami” na Messengerze. Na pewno odbywa się to o wiele szybciej niż w przypadku usuniętej już Naszej-Klasy.

 

 

Nasza-Klasa, zmiana nazwy.

W 2010 roku nazwa naszej klasy została zmieniona na nk. Myślę, że to było ciekawe posunięcie ze względu na to, że przestała się ona kojarzyć z tym do czego tak naprawdę pierwotnie została stworzona – do szukania osób z dawnych, starszych, klas. Na pewno nie jednej osobie pomogła odnaleźć osoby, z dawnych lat, z którymi chodziło się do szkoły. Jednak później portal przekształcił się do tego stopnia, że chyba mała liczba osób szukała tam tylko starych znajomych z młodości. Większość osób, które korzystały z tego serwisu (tak przynajmniej mi się wydaje) korzystała z nk jak z miejsca, w którym przede wszystkim mogła spotkać swoich teraźniejszych znajomych i móc utrzymywać z nimi kontakt, na bieżąco.

 

 

Usunięta nasza-klasa: Dawny klimat zdjęć.

Zdjęcia, które przeglądałam z wielkim sentymentem od czasu do czasu, na nk uświadamiają mi jak zmienia się moda również jeśli chodzi o dodawane przez ludzi zdjęcia na portale społecznościowe. Nie raz uśmiechałam się i nie mogłam uwierzyć w to, jakie zdjęcia dodawałam. W momencie ich dodawania byłam z nich naprawdę zadowolona. Fajnie jest zobaczyć taką zmianę nawet jeśli chodzi o fotografię. Zmieniamy się my tak samo jak zmieniają się zdjęcia jakimi dzielimy się w sieci z innymi. To jest super.

 

Najlepsze też były te cytaty, które umieszczane były zarówno na zdjęciach jak i w opisach. Mądrości, inspiracje i cytaty z piosenek były na porządku dziennych na nk. Teraz też się oczywiście zdarza ale wydaje mi się, że nie na taką skalę jak kiedyś.

 

 

Usunięta nasza-klasa: Koniec nk.

Wchodząc na stronę nk możemy zobaczyć tylko komunikat o tym, że strona przestała działać o treści:
„Serwis NK.pl został wyłączony 27 lipca 2021 roku. ”

 

 

 

 

 

Nasza-Klasa… czyli jak poznałam mojego męża.

Usunięta nasza-klasa to dla mnie też miejsce, które wiąże się z cudownym wspomnieniem. To właśnie tam „poznałam” mojego męża. Poznaliśmy się dzięki tej stronie i  jesteśmy w szczęśliwym małżeństwie.

 

Osoby, które korzystały z nk zapewne wiedzą, że jedną z rzeczy jaką odróżniało ją od Facebooka była możliwość zobaczenia osób, które odwiedzały nasz profil w ostatnim czasie. Można było zobaczyć ostatnie 3 osoby, (chyba że wykupiło się inny dostęp). W taki właśnie sposób, „przez przypadek” weszłam na profil mojego (teraz już) męża. On również zainteresował się moim profilem i mnie odwiedził na nk. Później zaczęła się już rozmowa i… tak już zostało ❤.  Cieszę się, że tak się to wszystko potoczyło. Nie wierzę w przypadki. Wiem, że tak miało po prostu być i dzięki temu oboje jesteśmy szczęśliwi. To bardzo fajne wspomnienie zostanie w nas na pewno na zawsze mimo tego, że strona przestała działać.

 

 

A wy macie jakieś wspomnienia z nk?
Czy żałujecie tego, że została usunięta nasza-klasa?

 

 

❤ Podoba Ci się wpis? Udostępnij go u siebie. ❤


KOMENTARZE

 1. Pamiętam czasy, w których nasza klasa była modna, też mam z nią miłe wspomnienia, uwielbiałam tam grać w Pet Party ? Super, że udało Ci się tam poznać męża?

  1. Oczywiście nie jest to przymus :). Fajnie, że jest tyle możliwości w Internecie, że możemy wybierać to co najbardziej nam odpowiada.

 2. Miałam konto na nk, usunęłam je jakieś dziesięć lat temu, czyli mniej więcej wtedy gdy facebooka.
  Czy żałuję że portal został zlikwidowany?
  Nie.
  Nie byłam nigdy zżyta z ludźmi z klasy (gimnazjum, szkoła średnia) nie byłam lubiana przez nich, więc nie chce z nimi utrzymywać czy odnawiać kontaktu ☺
  Pozdrawiam

  1. Rozumiem. Dla jednym nk to teraz historia, a dla drugich już dawno temu nią została. 🙂 Pozdrawiam również!

 3. Witam serdecznie ♡
  Pamiętam naszą klasę, ale dawno jej nie używałam. Na tyle, że całkowicie wypadły mi z głowy loginy i hasła i nie mogłam odzyskać starego konta – a chciałam sobie powspominać przed usunięciem portalu. Smutne, bo tak słynna niegdyś nasza klasa przestała istnieć. Mam nadzieję, że inne strony to nie spotka. Przecież facebook i blogspot również są popularne.
  Na razie myślę optymistycznie ^^ Od czasu do czasu tylko się nad tym zastanawiam.
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  1. Myślę, że na razie nam to nie grozi ale w przyszłości… kto wie.. może te strony również zastąpi coś nowego. Zobaczymy co czas pokaże. Również pozdrawiam!

 4. Pamiętam jak na naszej klasie oznaczało się znajomych na pinezkach <3 Potem doszły gry, a jako, że byłam wtedy w podstawówce to z chęcią w nie grałam 😀 Do dziś pamiętam Pet Party <3

  1. To prawda, nasza-klasa już dawno przestała być miejscem, do którego każdy się loguje prawie codziennie. Dlatego pewnie została usunięta : (

 5. Ja już dawno usunęłam swój profil z NK i zaglądałam tam tylko żeby zobaczyć klasowe fotki u znajomych. To była taka mała skarbnica wspomnień i w sumie trochę szkoda, że już nie funkcjonuje

Zostaw swój komentarz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

M A Ł G O R Z A T T