Szczera opinia: Słowik – Kristin Hannah

Nowy rok to i ja postanowiłam zrobić coś nowego na moim blogu i stwierdziłam, że połączę dwie rzeczy, które sprawiają mi przyjemność – czytanie książek i pisanie! W taki oto sposób powstaje nowa seria na moim blogu, która będzie nosiła nazwę „Czy warto przeczytać?”.

Chciałabym dzielić się moimi przemyśleniami na temat przeczytanych książek, ale jednocześnie chciałabym robić to w taki sposób aby nie zdradzać za dużo szczegółów. Sama nie lubię gdy wiem dokładnie o czym jest książka. Dzisiaj przedstawię Wam moją opinię na temat tego czy warto przeczytać książkę „Słowik”.

czy warto przeczytać słowik

Uwielbiam różnego rodzaju wciągające opowiadania, zarówno te, które dzieją się w naszym świecie jak i te z gatunku fantastyki. Dużo czytam też książek, dzięki którym mogę zmienić trochę swoje spojrzenie na świat i wyrobić sobie swoje zdanie na różne tematy. Uwielbiam dowiadywać się nowych rzeczy i ważny jest dla mnie rozwój osobisty.

 

 

 

Czy warto przeczytać książkę „Słowik – Kristin Hannah”?

Pierwszą książkę jaką chciałabym rozpocząć tę serię wpisów, jest „Słowik” Kristin Hannach. Jest to książka, którą czytało się bardzo szybko. Chociaż zapewne jest to zawsze subiektywna opinia. Mnie bardzo zainteresował świat, który został przedstawiony przez Kristin Hannach. Spodobał mi się jej styl pisania i zapewne sięgnę po więcej jej książek.

 

Gdybym miała odpowiedzieć krótko na pytanie czy warto przeczytać książkę „Słowik”? Bez wahania odpowiedziałabym, że „TAK”. Jeśli jednak jesteście ciekawi moich dalszym przemyśleń to zapraszam do dalszej części wpisu.

 

 

 

O czym jest „Słowik”?

Oczywiście bez spojlerów! Książka opowiada o historii dwóch sióstr, którym przyszło żyć w czasach II Wojny Światowej we Francji. Różnią się one od siebie, jedna jest bardziej buntownicza, a druga ma swój dom i rodzinę. Książka ciekawie opisuje ich losy i to co dzieje się z nimi w tych trudnych czasach. Możemy na chwilę przenieść się do tych ciężkich chwil II Wojny Światowej i poznać życie zwykłych ludzi, którzy na co dzień musieli borykać się z problemem wojny w swoim życiu i w życiu swoich najbliższych.

czy warto przeczytać słowik

 

 

Czy warto przeczytać książkę „Słowik – Kristin Hannah”? – Podsumowanie

Dla mnie ta książka była bardzo poruszająca. Powodowała to, że mogłam zastanowić się nad swoim życiem i nad tym co tak naprawdę mam oraz co jest naprawdę ważne.  Historie jakie poznajemy w tej książce uczą nas, że nic nie jest na zawsze i warto doceniać to co się ma.

 

Tak naprawdę nie żyjemy chyba w najgorszych czasach, nie musimy np. martwić się o to czy ktoś z naszych bliskich wróci z wojny lub czy najbliżsi nam nie zostają rozstrzelani albo zabrani w niewiadome miejsce. Taka bezsilność, którą możemy poczuć czytając książkę naprawdę skłania do refleksji nad swoim życiem. Lubię tego typu książki, nie tylko za to, że mogę poznać historię ale też za to, że mogę zastanowić się nad sobą i nad tym w jakim kierunku idzie moje życie.

 

 

Czy warto przeczytać książkę „Słowik” Kristin Hannah? Według mnie tak!
Jaka jest Wasza opinia? Czytaliście może tę książkę?

 

❤ Podoba Ci się wpis? Udostępnij go u siebie. ❤


KOMENTARZE

Zostaw swój komentarz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

M A Ł G O R Z A T T