Od dziś już nic nie muszę, tylko chcę! Moja nowa praca.

Staramy się utrzymać kontrolę nad tym maleńkim skrawkiem świata,
który stworzyliśmy wokół siebie…*

Pewnie wielu z Was zauważyło, że ostatnio wpisy pojawiają się rzadziej. Jest to spowodowane tym o czym możecie przeczytać w tytule posta. Tak, znalazłam nową pracę. Jestem z tego powodu bardzo zadowolona. Szukałam jej kilka miesięcy, nie chciałam chwytać się byle czego. Chciałam znaleźć coś co będzie mi się podobało i co będzie chociaż w jakimś małym stopniu sprawiało mi radość.
Więcej obowiązków, poranne wstawanie, mniej czasu dla siebie i bliskich. Same minusy? Oczywiście, że nie. W takim razie co jest fajnego w pracy? Przede wszystkim poczucie stabilizacji finansowej, osoby dorosłe wiedzą o czym mówię. Zawsze dobrze jest mieć swoje pieniądze, żeby móc je wydać na co się tylko chce i kiedy się chce. Moim marzeniem było spróbować pracy w sklepie odzieżowym, niestety nie miałam doświadczenia ani umiejętności, wiedziałam, że będzie ciężko. Jaka była moja radość gdy po wysłaniu cv odezwała się do mnie właścicielka sklepu! Umówiłam się z nią na rozmowę i jak się później okazało nie byłam jedyna. Przyznam, że trochę się zasmuciłam, że jest tyle kandydatek na to jedno miejsce (ok 20 dziewczyn). Rozmowa przebiegła bardzo fajnie, chociaż wiadomo nerwy robiły swoje. Wieczorem tego samego dnia, właścicielka zadzwoniła i zaprosiła mnie na dzień próbny. Ucieszyłam się ogromnie!
Na dniu próbnym było bardzo ciekawie, poznałam dziewczynę, która tam już pracuje od jakiegoś czasu. Jest naprawdę fajna. Bardzo chciałam dostać tę pracę i starałam się jak mogłam. Po skończonej pracy musiałam czekać na telefon. Czekałam ponad dwa tygodnie. Straciłam już nadzieje (w między czasie mój chłopak i ja zarezerwowaliśmy sobie podróż walentynkową, o której na pewno będzie osobny post!), aż tutaj niespodziewanie dostałam telefon, czy mogę przyjść do pracy. Byłam szczęśliwa ale jednocześnie zestresowana tym, że mam inne plany. Wszystko przebiegło super, właścicielka jest naprawdę w porządku i udało mi się z nią dogadać. Nie ma problemu z moim wyjazdem.
Pracuje w sklepie odzieżowym z końcówkami kolekcji. Może są to starsze kolekcje, ale nie do końca bym tak o tym powiedziała. Wiele razy udało mi się znaleźć rzecz (swoją drogą tanią), która była bardzo podobna do tych, które teraz możemy znaleźć w sieciówkach. Naprawdę polecam takie sklepy. 
Nie muszę chodzić do tej pracy. Nikt mnie nie zmuszał. Po prostu bardzo chciałam sprawdzić swoje siły w tej branży. Może dla kogoś to nie jest praca marzeń i wbrew pozorom nie jest to łatwa praca, ale najważniejsze to robić to co się lubi. Uwielbiam pomagać klientkom w doborze ubrań lub po prostu z nimi porozmawiać. Trzymajcie kciuki żebym nadal miała w sobie tyle motywacji i żeby praca nadal była dla mnie super!
Nikt mnie nie zmuszał do pracy i chociaż muszę dojeżdżać sporo kilometrów i codziennie tracić sporo czasu to jestem bardzo zadowolona! Nic nie muszę, sama tak zdecydowałam. To jest jedno z najlepszych uczuć. Być odpowiedzialnym za swoje czyny i robić to co się chce.
Czasami dorosły człowiek chciałby, żeby ktoś za niego zadecydował jak wtedy gdy był dzieckiem. Wszystko wtedy było takie proste, nie musieliśmy podejmować decyzji. Robiono to za nas. Ja jednak cieszę się, że jestem dorosła i że mogę brać odpowiedzialność za swoje życie. Każdy z nas powinien BARDZO starać się by robić to co chce i dążyć do spełnienia swoich marzeń.

Trzymajcie kciuki za moją nową pracę!
Życzę Wam, żebyście podejmowali dobre dla siebie decyzje.
➥ Zauważyłam, że spodobały się Wam kosmetyki do makijażu, których używam. W szczególności paletka Zoevy oraz baza pod makijaż Benefit. Można je kupić na stronie Sephory. Z tej okazji mam dla Was niespodziankę: Kody Rabatowe Sephora pochodzące ze strony Rabble. Może komuś się przydadzą.

* cytat: Paulo Coelho

❤ Podoba Ci się wpis? Udostępnij go u siebie. ❤


KOMENTARZE

 1. Wielkie gratulacje! Dokładnie rozumiem o czym mówisz. Może i tracisz czas na dojazdy, ale przynajmniej przez te 7-8 godzin jesteś szczęśliwa! Uważam, że nie jest łatwo znaleźć pracę, którą się lubi. Ja sama nie wiem czego chcę, dlatego na sam początek chwycę się byle czego i w międzyczasie spróbuję ogarnąć swoje życie i dowiedzieć się czego chcę. Staram się o pracę w supermarkecie. Usłyszałam już 'a nie chciałabyś jakiejś ciekawszej pracy?' co mnie bardzo zbiło z tropu, bo przecież każda praca może być ciekawa i satysfakcjonująca, zależnie od warunków i tego co się lubi. A ta stabilizacja finansowa, to właśnie to czego obecnie szukam. Stałe dochody są ważne, bo niestety żyjemy w czasach, gdzie pieniądze światem rządzą.
  Masz prześliczne włosy tak btw. ^^ <3

  1. Bardzo dziekuje za gratulacje i komplement. Życzę Ci powodzenia w poszukiwaniu fajnej pracy. Nie wiem dlaczego ludzie myślą, że kazdy MUSI mieć najbardziej ambitną pracę świata (oczywiście według nich taka jest). Można przecież mieć "zwykłą" pracę i być szczęśliwym.

 2. Powiem ci ze niby praca w sklepie odziezowym to nie jakas wielka korporacja ale ja sama chcialabym na poczatku tam sprobowac. Gratuluje xx

  magdawiglusz.blogspot.com

 3. super, że udało Ci się znaleźć tę pracę. Zawsze warto próbować robić to, co naprawdę daje nam przyjemność. Wtedy nawet poranne wstawanie nie przeszkadza w tym, by z uśmiechem na ustach zacząć nowy dzień. Dobrze, że trafiłaś na fajne osoby, w miłym zespole pracuje się lepiej 🙂
  pozdrawiam 🙂
  (jeśli mogę prosić, poklikaj w moim ostatnim poście, będę wdzięczna <3)

 4. Gratuluję znalezienia pracy!
  Chodzenie do pracy z chęci i bez przymusu to najlepsze co może być. Najważniejsze to robić coś co nam się podoba 🙂 Mam nadzieję, że będzie Ci się ciągle dobrze tam pracowało 🙂

 5. Gratuluję nowej pracy 🙂 życzę Ci wytrwałości 🙂 ja miesiąc temu zrezygnowałam w pracy banku….mam nadzieje, że niebawem znajdę pracę do której będę chodziła z uśmiechem 🙂

 6. Gratuluję! Nie każdy potrafi znaleźć taką pracę, z której będzie zadowolony, a najważniejsze w życiu to robić to, co się kocha. Dobrze, że sama poszukałaś zajęcia dla siebie, bo w końcu coś robić trzeba. 😉

  neversaynever171.blogspot.com

 7. Jeśli człowiek robi coś,co chce robić,co lubi robić to i minusy nie są mu straszne. A wiadomo,że we wszystkim znajdą się jakieś negatywy. Tylko właśnie lepiej się je znosi,jeśli zawiera je nasz dobrowolny wybór a nie coś ,co zostało nam narzucone 😉

Zostaw swój komentarz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

M A Ł G O R Z A T T