„On miał dać wolność dziś jest jak kajdan.”

Daję siebie w kawałkach. Obcym w kawałkach.
Z każdym kawałkiem mam cały świata.*

Dawno mnie tutaj nie było. Wiem o tym, ciekawe czy ktoś się stęsknił (taki żart). Mam banalne wytłumaczenie, które tak naprawdę nie tłumaczy nic ale muszę o nim opowiedzieć. Tak by wypadało. Po prostu mam dużo na głowie i nie miałam czasu praktycznie na nic. Musiałam wybrać pomiędzy ważnymi dla mnie rzeczami. Blogowanie odstawiłam na dalszy plan, nie chciałam pisać byle czego i byle jak.
Strasznie dużo się u mnie pozmieniało. Przez ostatnie miesiące cały czas coś się zmienia. Już powoli nie nadążam za tym wszystkim. Mam nadzieje, że się wszystko kiedyś ustabilizuje, chociaż sama nie wiem czy tego chce.
Chyba jest dobrze. Cały czas coś się dzieje, tylko czasami mam wrażanie, że jest tego za dużo. Przeraża mnie fakt, że jest tyle możliwości i mogę tyle zrobić, a tak naprawdę sama nie wiem za co się najpierw zabrać. Może powiecie, że za dużo narzekam, że to nie w moim stylu ale trudno. 
Miałam spełnić jedno z moich marzeń, a jak już byłam blisko jego spełnienia stwierdziłam, że chyba tak naprawdę nie jest to moje marzenie. A może to po prostu był lęk „przed spełnionym marzeniem”? Chociaż jak się dłużej nad tym zastanowić to naprawdę chyba możliwość (no dobra powiem Wam) zamieszkania w Krakowie, uświadomiła mi, że to chyba nie dla mnie. 
Mam wiele celów i marzeń w życiu. Jednym z nich jest podróżowanie. Bardzo chciałabym zwiedzić jak najwięcej, żeby później mieć piękne wspomnienia i co najważniejsze zainspirować się. Zdałam sobie sprawę, że mieszkanie w Krakowie mi tego nie da. Po prostu. Nie dałabym rady finansowo wszystkiego ogarnąć. Były pewne komplikacje. Już miałam podpisaną umowę wynajmu pokoju z moim chłopakiem (w mieszkaniu, w którym mieszkała sympatyczna studentka medycyny), ale niestety on później zmienił swoje plany i nie mógłby tam mieszkać dlatego musiałam zrezygnować. Drugie mieszkanie było tańsze ale też coś wyszło nie tak, dlatego stwierdziłam, że tak pewnie musi być. 
Najprawdopodobniej wyjadę, za granicę. Chociaż bardzo kocham Polskę. Kiedyś tutaj wrócę i tutaj założę rodzinę, Na razie mam zamiar odłożyć sobie dobre trochę kasy na przyszłość, wziąć porządnie za prowadzenie bloga i starać się rozwijać moją pasję o której już wiecie (niedługo kolejna nowość w tym temacie, oczekujcie wpisu!).
Wypadałoby chyba nawiązać do tytułu posta, bo tak trochę dziwnie o tym nie wspomnieć. Cytat pochodzi z utworu „W kawałkach” Palucha. Jak wiecie uwielbiam jego teksty. Chociaż ostatnio mam „fazę” na płytę innego rapera, o tym na pewno też Wam kiedyś napisze. (sprawdźcie na końcu wpisu).
Jako dziecko człowiek marzy o tym, żeby móc już mieć swoje pieniądze. Wydaje się nam wtedy, że będzie tak super, będziemy przecież mogli kupić sobie wszystko to o czym zawsze marzyliśmy. Jako dzieci nie raz nie rozumieliśmy tego jak rodzice nie chcieli nam czegoś kupić. Przecież są dorośli i mają pieniądze. Już jako dorośli zdajemy sobie sprawę, że to nie jest takie proste. I chociaż wydawało się, że pieniądz da nam wolność to tak naprawdę jest jak kajdan i nie raz krzyżuje nam nasze planu i pomysł na życie.  Tak w skrócie. 

Trzymajcie się i mam nadzieje, że Was nie zanudziłam. 

cytat: Paluch – W kawałkach 
➧ Quebonafide ft. PlanBe – Kawa i xanax 

❤ Podoba Ci się wpis? Udostępnij go u siebie. ❤


KOMENTARZE

 1. Miałam ostatnio pisać do Ciebie, gdzie są Twoje teksty a tu proszę! Najważniejsze to być w zgodzie z sobą, rób to co chcesz a osoby, które powinny być przy Tobie, będą mimo wszystko, mimo decyzji które podejmiesz. Dobrze, że wiesz czego chcesz i w jakiś sposób do tego dążysz, sama też mam pan odłożyć teraz trochę kasy ( bo jak wiemy, branża fashion-szczególnie ta której chcemy się podjąc- jest dość droga, materiały dobre jakościowo to nie lada wyzwanie)!
  Jestem wręcz przekonana, że kolejnym raperem będzie Quebo! Jestem o tym przekonana ! :DDDDD

 2. a ja się stęskniłam 😉 i sprawdzałam, co chwilę, czy przypadkiem czegoś nie dodałaś 🙂
  mam nadzieję, że wszystko ułoży się pomyślnie u Ciebie :* czego Ci z całego serca życzę ;*

 3. Powodzenia 🙂 Czasem tak jest, że nic nie układa się po naszej myśli, ale często niesie to w rezultacie coś innego – co okazuje się potem znacznie lepszym rozwiązaniem. Oby tak było w twoim przypadku 😉
  justmajka.blogspot.com

 4. Uwielbiam ten utwór. Najważniejsze to robić co się lubi i spełniać marzenia. Nic na siłę. Często jest tak, że nasze życie się zmienia a wraz z nim marzenia 🙂
  Pozdrawiam

 5. Czasem bywa tak, że niektóre rzeczy nie idą po naszej myśli…Jednak czasami tak jest dla nas lepiej.Zapraszam do mnie:
  bluue-butterfly.blogspot.com
  Pozdrawiam B.B.

 6. Słabo z tymi mieszkaniami, ale tak jak sama napisałaś, może tak musiało być 🙂

  Uśmiech dla Ciebie i miłego dnia! 🙂
  Zapraszam do mnie

 7. No pisz częściej,bo ja się zatęsknię 😀
  Pieniądz tylko pozornie daje wolność, to już wiadomo od dawna. Tylko mądre jego wykorzystanie daje wolność. Ileż to osób popadało w obłęd po np. wielkiej wygranej. Bo pieniądz potrafi uzależnić. Łatwiej i częściej niż daje wolność.
  Być może to nie był czas na Twoje marzenia,wszystko przed Tobą. Duże zmiany się szykują w Twoim życiu. Zobaczysz co z tego wyjdzie. A wrócić możesz w każdej chwili prawie,jeśli tylko zechcesz 😉

Zostaw swój komentarz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

M A Ł G O R Z A T T