Czy można mieć pasje? Trochę o erze „perfekcjonizmu”.

Posiadanie pasji to piękna sprawa. Niektórzy latami szukają swojego hobby, a inni od dziecka wiedzą co sprawia im największą radość. To właśnie jest pasja.

 

Czy można mieć pasje w dzisiejszym świecie? Może to pytanie na początku wydaje się Wam dziwne ale zaraz wytłumaczę o co tak naprawdę mi w nim chodzi. Wiadomo przecież, że pasje warto mieć. Większość osób przecież tak twierdzi skąd zatem moje pytanie?

czy można mieć pasje

Czy można mieć pasje?

Nie każdy od razu znajduje swoją pasje, niektórym potrzeba na to czasu. W takim przypadku nieuniknione jest to, że gdy nie zajmujemy się czymś „od dziecka” to nie będziemy od razu najlepsi w danej dziedzinie.

 

O to właśnie chodzi mi w dzisiejszym pytaniu „czy można mieć pasje?”.

 

Zauważyliście pewnie nie raz, że gdy czymś się zaczynacie interesować lub zaczyna to robić ktoś znajomy lub (to już widać bardzo dosadnie) ktoś w Internecie to zaraz znajdują się osoby, które irytują się na samą myśl, że „czegoś nie wiecie”.

 

Moim zdaniem tak nie powinno być! Dajmy szanse ludziom na odkrywanie nowych rzeczy. Jest tyle możliwości. Cieszmy się z tego, że dzięki nowoczesnej technologii możemy mieć dostęp do rożnej i tak obszernej wiedzy. Korzystajmy z tego zamiast zamykać się i bać.

 

Chciałabym podzielić się z Wami moimi małymi przemyśleniami. Poniżej przedstawiłam kilka „opinii” na temat trzech pasji (wiem, że mogłoby być ich znacznie więcej) i moje „zamienniki” tych niemiłych słów.

 

Mam nadzieje, że jeśli słyszałeś/słyszałaś, któreś z „niemiłych słów” to moje słowa chociaż trochę zmienią Twoje podejście i uśmiechniesz się do siebie oraz zaczniesz cieszyć ze swojej pasji. ♡

 

Uczę się rysować.

ZŁE ODPOWIEDZI

✖ Umiesz już namalować portret?

✖ Córka mojej kuzynki maluje od dziecka i jej to wychodzi lepiej

✖ Nie masz talentu

✖  Jesteś za stara na rysowanie

 

DOBRE ODPOWIEDZI

❤ Super! Na pewno idzie ci super!

❤ Nie porównuj się do innych, każdy kiedyś zaczynał

❤ Talent to nie wszystko! Ważna jest determinacja i chęć do nauki. Jeśli sprawia Ci to radość to pójdzie szybciej niż myślisz

❤ Nigdy nie będziesz za stara/stary żeby zacząć. Kiedy jak nie teraz?

 

 

Bardzo lubię słuchać…

ZŁE ODPOWIEDZI

✖ Tak? A ile znasz utworów zespołu <wpisz dowolną nazwę>

✖ Na ilu koncertach byłaś/byleś?

✖ Kiedy urodził się wokalista? Jak ma na imię żona i gitarzysty? Jak możesz tego nie wiedzieć jako fan!

✖ Jak możesz chodzić w koszulkach tych zespołów jak nawet nie znasz całej dyskografii!

 

DOBRE ODPOWIEDZI

❤ Nie musisz znać wszystkich piosenek danego zespołu, żeby go po prostu lubić. Najważniejsze, że Ci się podoba i lubisz to co trafia akurat do Ciebie.
❤ „Na żadnym” to też odpowiedź. Nie musisz lubić chodzić na koncerty gdzie jest masa ludzi. Możesz też to planować w przyszłości. Nic na siłę i nic na pokaz. Tak też jest ok.
❤ Jeśli się czymś interesujesz to wiadomo, że z biegiem czasu wiesz o tym coraz więcej. Nie przejmuj się jeśli nie wiesz od razu wszystkiego, a tak naprawdę to warto zdać sobie sprawę, że nie każda informacja jest ważna.
❤ Koszulki możesz nosić jakie chcesz. Mogą Ci się po prostu podobać i nikomu nic do tego.

 

 

Polubiłam robić zdjęcia!

ZŁE ODPOWIEDZI

✖ Jaką masz lustrzankę? Jaki obiektyw?

✖ Wiesz w ogóle co to jest przysłona?

✖ Telefonem nie da się robić dobrych zdjęć! Daj sobie spokój.

✖ Teraz każdy jest „fotografem’

 

DOBRE ODPOWIEDZI

❤ Nie musisz mieć od razu super sprzętu żeby zacząć! Zacznij od tego co masz. Masz tylko telefon? Zacznij nim! Masz już aparat? Super! Zacznij tu gdzie jesteś.
❤ Od razu nie jest możliwe wiedzieć o wszystkim. Nie przejmuj się jeśli nie wiesz o czym mówią profesjonalni fotografowie. Ucz się w swoim tempie i ciesz się ze swojej pasji.
❤ Telefonem da się robić fajne zdjęcia… tym bardziej na początku. Znajdź swój ulubiony styl fotografii. Baw się nią i kombinuj!
❤ Nie każdy kto robi zdjęcia jest fotografem. Dla niektórych zdjęcia to tylko uwiecznienie chwili. Zapamiętanie wydarzenia. Inni widzą w zdjęciach coś więcej. Chcą od nich więcej. To jest pasja.

Co Wy o tym myślicie?
Czy można mieć pasje?
Macie jakieś inne przemyślenia związane z dzisiejszym wpisem?

Dajcie znać, chętnie poczytam Wasze komentarze. ♡

 

❤ Podoba Ci się wpis? Udostępnij go u siebie. ❤


KOMENTARZE

  1. Lubię fotografować i chociaż może idzie mi to czasami jeszcze opornie, nie zawsze zdjęcie mi wyjdzie to sprawia mi to radość. Najczęściej słyszałam, że szkoda na to pieniędzy, lepiej dołożyć do studiów czy do czegoś innego, dopiero mój mąż mnie wsparł, że skoro ja to lubię to może warto, bym się dalej w tym rozwijała. Tak samo w blogowaniu, skoro to lubię, skoro sprawia mi to frajdę, czemu mam to odstawiać na bok.

  2. Chyba dotknęłaś sedna. Takie złośliwe komentarze i pytania często podkopują poczucie naszej wartości i sprawiają, że zarzucamy coś, co sprawiało nam przyjemność. A przecież nikt nie rodzi się ekspertem i to trening czyni mistrza. Róbmy więc to co kochamy i nie przejmujmy się tymi, którzy próbują nam odebrać radość.

Zostaw swój komentarz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

M A Ł G O R Z A T T